Dr.Özden POLATÖZ

Psikiyatri Uzmanı Dr. Özden Polatöz 2020 Eylül Ayından Bu Yana Serbest Hekim Olarak Çalışmaktayım.

Uzm.Dr.Özden Polatöz|Psikiyatrist & Psikoterapist

Psikiyatrist & Psikoterapist

1966 yılında Adana' da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimini Adana' da tamamladım. 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nden mezun oldum. 1993 yılında mecburi hizmetimi tamamladım. 1993 - 1997 arası Adana' nın çeşitli sağlık kuruluşlarında görev aldım.

2005 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalında Uzmanlık aldım. Amasya' da, Amasya Şerefeddin Sabuncuoğlu Devlet Hastanesinde 3 yıl psikiyatri uzmanı olarak çalıştım, beraberinde kendi muayenehanemde hizmet verdim.

Uzm.Dr.Özden Polatöz|Psikiyatrist & Psikoterapist
Uzm.Dr.Özden Polatöz|Psikiyatrist & Psikoterapist

2008’ den bu yana Dr. Ekrem Tok Adana Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde görev yaptım. Aynı hastanenin AMATEM biriminde 3 yıla yakın çalıştım. Serbest hekim olarak psikiyatrist ve psikoterapist görevini yerine getirmekteyim. TTB, Türkiye Psiyakiyatri Derneği üyesiyim. Çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı kongrelere katıldım. Başta Bilişsel Davranışcı Terapi ve Alkol Madde Kullanım Bozuklulukları, İntihar Davranışları ile ilgili olmak üzere çok sayıda eğitim ve kursa katıldım. Uzmanlık Tezim; Sivas il merkezinde intihar davranışının yayğınlığı ve bazı sosyodemografik faktörlerle ilişkisi üzerinedir(2005). Evli ve iki çocuk babasıyım.

Top